Idź do treści

Zabytki

Atrakcje

Zamek w Niedzicy

Do zamku prowadzi "aleja". Za bramą wejściową i sienią znajduje się dziedziniec zamku dolnego. W części muzealnej można zobaczyć tzw. komnaty Salamonów, wyposażone w przedmioty z XVI-XIX w. Drewniane schody prowadzą na taras widokowy z przepiękną panoramą jeziora. Przez koleją bramę wiedzie wejście do zamku górnego i do zamkowych lochów, które służyły jako piwnice, a także jako więzienie (obecnie urządzono tu tzw. izbę tortur). Na skraju dziedzińca zamku górnego znajduje się studnia wykuta w litej wapiennej skale na głębokość ponad 60 m. W tzw. Izbach Pańskich na zamku górnym zobaczyć można: salę myśliwską, izbę żupną i izbę straży.

Zwiedzanie zamku w Niedzicy ;- zwiedzanie w grupach z przewodnikiem, przewodnik ujęty jest w cenie biletu. Zamek otwarty dla zwiedzających: od 01.05 do 31.09 codziennie w godzinach 9:00 - 19:00 oraz od 01.10 do 30.04 w godzinach 9:00 - 16:00 (z wyjątkiem poniedziałków).

Cennik - 9 zł / os. bilet zwykły, 7 zł / os. bilet ulgowy ulgowy.

Odległość: ok. 18 km


Zamek w Czorsztynie


Trasa zwiedzania wiedzie z dziedzińca zamku dolnego, okolonego resztkami murów obwodowych, przez sień Baszty Baranowskiego do pomieszczeń zamku średniego. Z zamku średniego, po obejrzeniu kilku reliktów archeologicznych, XVI-wieczną klatką schodową turyści przechodzą na zamek górny. Otwiera się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie, zamknięte wałem zapory. Na prawo od zapory bieleje zamek w Niedzicy. Horyzont zamykają Pieniny Spiskie i Tatry. Z tarasu schodzi się do wyporządkowanych i częściowo zrekonstruowanych pomieszczeń piwnicznych. Urządzono tu ekspozycję muzealną (plansze omawiają historię Czorsztyna i zapory).

Zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie indywidualne, bez przewodnika. Zamek jest otwarty dla zwiedzających: od 01.05 do 30.09; w godzinach 9:00 - 18:00 oraz od 01.10 do 30.04; w godzinach 10:00 - 15:00. Wstęp jest płatny: 5 zł bilet zwykły, 2,5 zł bilet ulgowy

Odległość: ok. 16 km

Swojskie klimaty | Oferta | Galeria | Atrakcje | Tylmanowa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego